VP_Sus_hand_1920x550.jpg

Wpływ ekologiczny — wpływ naszego klienta

Podczas gdy ślad ekologiczny obejmuje zużycie zasobów po naszej stronie, tj. przy wyborze surowców, produkcji, pakowaniu i transporcie, wpływ jest sumą wszystkich pozytywnych skutków dla zrównoważonego rozwoju w okresie użytkowania naszych produktów.

Dążymy do zminimalizowania śladu i zmaksymalizowania wpływu, co oznacza największy możliwy pozytywny wpływ podczas użytkowania. W istocie pozytywny wpływ naszych produktów umożliwia sprzątanie w sposób najbardziej przyjazny dla środowiska. 

W naszej ofercie produktów Vileda Professional można znaleźć wiele przykładów, gdzie ten "wpływ" jest czynnikiem o jeszcze bardziej decydującym znaczeniu dla bilansu ekologicznego niż ślad: w przypadku trwałych tekstyliów do utrzymania czystości jednorazowy ślad przewyższa wielokrotne wpływ wywierany podczas użytkowania i prania.

Efekty dotyczą oszczędności środków czyszczących, wody i ograniczenie negatywnych skutków ergonomicznych. Ale również przygotowanie przyborów do utrzymania czystości odgrywa ważną rolę. Długotrwałe produkty, wysoka wydajność w codziennym praniu i unikanie energochłonnego suszenia w suszarce bębnowej dzięki obróbce antybakteryjnej niektórych z naszych tekstyliów do utrzymania czystości to dobre przykłady tego, jak nasi klienci mogą coś zmienić.

Nasze inicjatywy mają na celu maksymalizację wpływu naszych klientów:

Technologia mikrowłókien

VP_Sus_micro_305x305.jpg

Technologia mikrowłókien

Vileda Professional była pionierem we wprowadzaniu mikrowłókien na rynek profesjonalnych środków do utrzymania czystości. Poprzez wprowadzanie własnych technologii, takich jak Evolon®, Vileda Professional była i nadal jest liderem w tym innowacyjnym segmencie.

Tekstylia do utrzymania czystości z mikrofibry (ściereczki, mopy) wykazują zdecydowanie lepszą wydajność czyszczenia niż tekstylia bez mikrofibry. Umożliwiają one bezsmugowe i bezresztkowe usuwanie uporczywych lub tłustych zabrudzeń (odciski palców) nawet bez użycia środków czyszczących, a tym samym oszczędzają zasoby naturalne. Najnowszym przykładem produktu jest nasza wyjątkowa seria PVAmicro.

Niezrównana trwałość

VP_Sus_durability_305x305.jpg

Niezrównana trwałość

Trwałość produktu jest najprostszym sposobem na oszczędzanie surowców, ponieważ klienci nie potrzebują tak wielu nowych produktów w czasie. Produkty Vileda Professional znane są z wiodącej skuteczności czyszczenia i trwałości w użytkowaniu.

W przypadku każdego nowego produktu intensywnie testujemy zarówno jego trwałość, jak i możliwość prania w pralce: niektóre produkty mogą osiągnąć ponad 1000 cykli prania dezynfekcyjnego. W tym przypadku wymagany jest staranny dobór komponentów i technologii produkcji, aby zapewnić stałą wydajność czyszczenia i dopasowanie do systemu przez cały okres eksploatacji.

Wiodąca ergonomia

VP_Sus_ergonomics_305x305.jpg

Wiodąca ergonomia

Można zadać sobie pytanie: co ergonomia ma wspólnego ze zrównoważonym rozwojem? Mówiąc prościej — również siły fizyczne profesjonalnego personelu sprzątającego korzystającego z naszych produktów to cenny zasób, o który należy dbać. Musimy pamiętać: zdrowie i dobre samopoczucie są również częścią zrównoważonego rozwoju!

Chcemy zadbać o setki tysięcy osób sprzątających na świecie, aby mogły sprzątać przy jak najmniejszym wysiłku fizycznym, z niewielką ilością lub bez żadnego szkolenia. Muszą oni pracować przez wiele godzin z naszymi produktami do utrzymania czystości, które powinny przyczyniać się do trwałego zdrowia, wydajności i radości z pracy.