VP_Sus_foot_1920x550.jpg

Ślad ekologiczny— zminimalizujmy go

Vileda Professional zawsze dążyła do zapewnienia naszym klientom najbardziej efektywnych i najlepszych w swojej klasie rozwiązań w zakresie utrzymania czystości. Ponadto kładziemy nacisk na minimalizację śladu ekologicznego produktu w zakresie surowców, produkcji, pakowania, transportu i wycofania z eksploatacji.

Nasze inicjatywy w celu zminimalizowania śladu ekologicznego:

Surowce

VP_Sus_origo_305x305.jpg

Surowce

Nasz najnowszy wózek premium Origo 2, najbardziej higieniczny, modułowy i bezpieczny wózek to już przykład silnej oferty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Nasi klienci mogą wybierać pomiędzy pojemnikami wykonanymi ze zwykłego tworzywa sztucznego lub z 50% udziałem polipropylenu pochodzącego z recyklingu. Ta druga opcja została wyróżniona znakiem "Plastica Seconda Vita".

Innym przykładem jest nasza seria Eco Broom, która jest wykonana w całości z materiałów pochodzących z recyklingu i umożliwia przyjazne dla środowiska użytkowanie. Obudowa w 100% z polipropylenu z recyklingu i włókna z recyklingu PET dostępne w wersjach z włosiem miękkim i twardym.

I bądźcie pewni: pracujemy już nad kolejnymi produktami o mniejszym śladzie ekologicznym.

Produkcja

VP_Sus_manu_305x305.jpg

Produkcja

Wiele produktów z naszej gamy ściereczek Swep i ściereczek z mikrofibry otrzymało świadectwo ekologiczne Nordic Swan Ecolabel, co świadczy o tym, że spełniają one surowe wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju surowców i procesów produkcyjnych.

Nasze tekstylia Evolon® są trwałymi materiałami przeznaczonymi do wymagających zastosowań i generują mniej odpadów niż konwencjonalne alternatywy. Do wytworzenia mikrowłókien nie jest używany żaden rozpuszczalnik, a w procesie produkcji Evolon® nie jest stosowane żadne chemiczne spoiwo.

Opakowania

VP_Sus_pack_305x305.jpg

Opakowania

Wiele z naszych produktów jest pakowanych bez opakowań wtórnych, np. nasze mopy są pakowane wyłącznie w stabilne kartony, przy czym karton jest wykonany w >90% z papieru pochodzącego z recyklingu.

Ponadto w jednym opakowaniu znajduje się wiele produktów, co również znacznie zmniejsza ilość opakowań na jeden produkt.

Naszym długoterminowym celem jest, aby do 2025 roku 100% wszystkich opakowań nadawało się do recyklingu, ponownego wykorzystania lub kompostowania.

Koniec żywotności eksploatacyjnej

VP_Sus_end_305x305.jpg

Koniec żywotności eksploatacyjnej

Rozważania na temat końca żywotności eksploatacyjnej są stosunkowo nowym pomysłem w świecie urządzeń utrzymania czystości — wydajność, zastosowanie i koszty były najważniejsze. Zrównoważony rozwój nie powinien jednak kończyć się przed rozważaniami dotyczącymi końca żywotności eksploatacyjnej produktu i jest częścią analizy oceny cyklu żywotności eksploatacyjnej (LCA), którą przeprowadzamy dla większości naszych kategorii produktów. Oczywiste jest, że w grę wchodzą również przepisy dotyczące odpadów (np. tekstyliów do utrzymania czystości, które po użyciu mogą zawierać zakaźne mikroorganizmy chorobotwórcze).

Oto kilka przykładów z naszej palety produktów:
Ściereczki gąbkowe Vileda Professional są w pełni biodegradowalne, ponieważ wykonane są w 100% z materiału celulozowego na bazie drewna i bawełny.

Wiele z naszych produktów to monomateriały lub można je łatwo rozłożyć na składniki pierwsze, co sprawia, że nadają się do natychmiastowego recyklingu w celu nadania im drugiego życia.

Wybrane linie produktów z oznakowaniem ekologicznym Nordic Swan Ecolabel

A swan logo on a green background symbolises eco-friendly mops and other sustainable cleaning products.

Wybrane linie produktów z oznakowaniem ekologicznym Nordic Swan Ecolabel

Oficjalne oznakowanie ekologiczne krajów nordyckich zostało wprowadzone w 1989 roku i od tego czasu jest liderem. Każdy produkt, który posiada ten wiodący na świecie znak ekologiczny, może być uznany za dobry wybór dla środowiska. Już ponad 40 produktów Vileda Professional sygnowanych jest tym znanym międzynarodowym znakiem od ponad 10 lat.