single-vs-durable_header.jpg

Produkty z mikrowłókien jednorazowego i wielokrotnego użytku

W celu zapewnienia jak najwyższej higieny najlepszym rozwiązaniem jest użycie wysokiej jakości środka czyszczącego z mikrowłókien jednorazowego użytku, ponieważ w procesie czyszczenia usuwa on nawet 99,99% bakterii, a następnie mop/ściereczka są wyrzucane. Wyklucza to ryzyko przenoszenia zanieczyszczeń na etapie transportu produktów do/z pralni.

Produkty wielokrotnego użytku, nawet jeśli są stosowane zgodnie z zasadą jeden mop/ściereczka na pomieszczenie/zadanie, nie są tak higieniczne, ponieważ wymagają dodatkowej obsługi (przechowywanie po użyciu, pranie, proces przygotowania). Jeśli te procesy nie są dobrze zarządzane, może to mieć wpływ na poziom higieny.

Ocena obiektu i procesów pomagają oszacować potrzebny poziom higieny.

Disinfection_bacteria_website.jpg

Poza kwestiami higieny inne czynniki mogą także wpływać na wybór rodzaju produktów, jak m.in:
  • Kwestie praktyczne związane z obiektem, jak np. czy jest dostęp do pralni
  • Koszty: w niektórych sytuacjach produkty jednorazowego użytku mogą obniżyć koszty sprzątania
  • Rodzaj zanieczyszczeń, jakie należy usunąć. Niektóre zabrudzenia są trudne do usunięcia z produktów do czyszczenia w trakcie prania, które skraca także żywotność produktów
  • W przypadku obiektów korzystających z systemu sprzątającego, systemy jednorazowego użytku są łatwiejsze w użyciu i wymagają krótszego przeszkolenia, lub w ogóle eliminują konieczność szkolenia personelu sprzątającego

W Vileda Professional posiadamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby dostarczyć Państwu rozwiązania, którym można zaufać.

Masz jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami