MicrosoftTeams-image-96-.png

FREUDENBERG HOME AND CLEANING SOLUTIONS ŁĄCZY SIĘ Z VERMOP

  • Vermop zostanie włączony do Freudenberg

  • Wzmacniamy kierunek rozwoju działalności w zakresie profesjonalnego sprzątania 

Vermop_Vileda.jpg

Weinheim, 11/7/2023

Freudenberg Home and Cleaning Solutions, międzynarodowy lider w dziedzinie rozwiązań czyszczących i innowacyjnych systemów dla użytkowników profesjonalnych oraz firma stojąca za marką Vileda Professional, przejęła Vermop z dniem 10 lipca 2023 roku. Umowa przejęcia została podpisana 17 maja 2023 roku. Władze antymonopolowe zatwierdziły transakcję. Vermop, zatrudniający prawie 330 pracowników, oferuje modułowe systemy czyszczące i produkty dla profesjonalistów, które mają ugruntowaną pozycję na rynku. Firma, która ma swoją siedzibę w Gilching niedaleko Monachium i zakłady produkcyjne w Wertheim w Badenii-Wirtembergii, ma silną kulturę bliskości z klientem i jest wysoce innowacyjna. W 2022 r. sprzedaż Vermop wyniosła około 46 mln EUR.

Silny gracz na rynku krajowym


Freudenberg Home and Cleaning Solutions, z siedzibą w Weinheim w Niemczech, jest jednym z jedenastu oddziałów działającej globalnie Grupy Freudenberg.

KarinO.jpg

"Cieszymy się, że to przejęcie pozwoli nam z powodzeniem kontynuować naszą krajową i międzynarodową strategię rozwoju i wykorzystać nowy potencjał" - powiedziała Karin Overbeck, CEO Freudenberg Home and Cleaning Solutions.

Isabel.jpg

"Doskonale się uzupełniamy pod względem naszego ukierunkowania, tworząc w ten sposób silnego krajowego gracza na rynku niemieckim z bardzo dobrymi perspektywami międzynarodowymi" - wyjaśniła Isabel Merkel, President Professional w Vileda Professional
Pełna integracja marki Vermop z firmą ma nastąpić w nadchodzącym roku.

O Vileda Professional
Vileda Professional oferuje innowacyjne produkty i systemy do profesjonalnego sprzątania w takich obszarach zastosowań, jak sprzątanie biur, opieka zdrowotna, pomieszczenia czyste oraz sektor hotelarsko-restauracyjno-gastronomiczny. Zrównoważone rozwiązania czyszczące o wyjątkowych właściwościach ekologicznych są podstawowym elementem portfolio. Dzięki oddziałom w prawie każdym kraju w Europie i rozległej sieci przedstawicieli handlowych, Vileda Professional oferuje produkty na całym świecie. Vileda Professional zatrudnia niespełna 350 osób i wygenerowała sprzedaż w wysokości niespełna 173 mln EUR w 2022 roku. Vileda Professional jest oddziałem Freudenberg Home and Cleaning Solutions.

O firmie Freudenberg Home and Cleaning Solutions
Freudenberg Home and Cleaning Solutions jest wiodącym globalnym dostawcą markowych systemów czyszczących, a także produktów do pielęgnacji domu i prania, których zaawansowane rozwiązania ułatwiają życie milionom konsumentów na całym świecie. Portfolio obejmuje takie marki jak Vileda®, Vileda Professional®, O'Cedar®, Oates®, Gimi®, Gala®, Wettex® i Marigold®. Dzięki wiodącej pozycji rynkowej w prawie wszystkich krajach, w których prowadzi działalność, firma wygenerowała sprzedaż w wysokości ponad 1,2 mld EUR i zatrudniała około 3300 osób w 2022 roku. Nowe, skuteczne produkty i kanały dystrybucji, innowacje techniczne i silna koncentracja na kliencie są kluczowymi czynnikami sukcesu firmy od wielu lat. Są one wspierane przez szeroko zakrojone badania rynku i klientów na arenie międzynarodowej, centra innowacji i zakłady produkcyjne na całym świecie oraz sieć dystrybucji w ponad 35 krajach.

O firmie Vermop
Założona w 1927 roku firma Vermop jest dziś międzynarodowym przedsiębiorstwem oferującym szeroką gamę urządzeń czyszczących, systemów i akcesoriów dla profesjonalnych użytkowników. Od marca 2020 roku obejmuje ona również portfolio maszyn czyszczących firmy HEFTER Cleantech GmbH. Firma Vermop z siedzibą w Gilching niedaleko Monachium i zakładami produkcyjnymi w Wertheim w Badenii-Wirtembergii w Niemczech zatrudnia prawie 330 osób, posiada biura sprzedaży w 10 krajach w Europie i wygenerowała sprzedaż w wysokości 46 mln EUR w 2022 roku. Czynnikami sukcesu firmy są wysoki poziom innowacyjności w połączeniu z najwyższymi standardami obsługi klienta, a także wysoka funkcjonalność, wydajność, niezawodność i ergonomia jej rozwiązań. Przyszła współpraca z Vileda Professional stworzy silnego krajowego gracza w dziedzinie profesjonalnego sprzątania dla Freudenberg Home and Cleaning Solutions.

Kontakt dla Prasy:
Robin Dyck (Press and Corporate Communications Officer):
fhcs-communication@fhp-ww.com